Ustájení koní

Proč ustájit svého koně u nás na ranči?

 • Rozumíme koním a do péče o ně dáváme kus svého srdce

 • Jsme rodinný ranč - malý počet jezdců a koní

 • Nádherné prostředí Českého středohoří - nekonečné vyjížďky

 • Profesionální dohled nad koněm zajištěn

 • Jsme lidé a umíme se na všem domluvit - přednostně nám vždy jde hlavně o spokojenost zvířat

 • Umíme pracovat i s individuálními případy :-)

Boxové ustájení koní

Naši klienti si mohou vybrat mezi ustájením v boxu a ustájením na pastvině. Snažíme se, aby se koně u nás mohli sami rozhodnout, jak naloží se svým volným časem. Určitá možnost volby je zachována také v našich boxech, protože každý z nich má menší samostatný výběh. Jednotlivé výběhy jsou zpevněny a odvodněny. Kůň si opět může vybrat, jestli je pro něj lepší být venku, nebo raději zůstat uvnitř.


   

              

Ustájení v boxe nabízíme v areálu stájí, jehož součástí je 9 boxů (z něhož jeden funguje jako sanitární) o rozměrech 3 x 3,8 m. Každý box má vlastní zpevněný a odvodněný výběh o rozměru 3 x 3,6 m. Jde o dřevostavbu ve westernovém stylu, všechny boxy jsou dobře provzdušněné a vybavené vyhřívanými vytápěnými hladinovými napáječkami. Podlahu jsme pokryli protiskluzovými deskami z recyklovaného plastu vyrobenými speciálně pro chov koní. Před každým boxem je zastřešený prostor s uvazištěm určený pro čištění a manipulaci s koňmi v nepříznivém počasí.

Cena za ustájení v boxu s výběhem (3 x 3,6m) činí 8.000 Kč za koně a měsíc včetně DPH. 

V ceně je zahrnuto:

 • krmení vlastním müsli dvakrát denně (müsli z kvalitních surovin, připravováno s výživářkou, mícháme osobně sami)
 • přidávání doplňků stravy dle přání majitele
 • 2x denně dávka sena (8 až 10 kg)
 • 2x denně místování (jako podestýlku používáme hobliny)
 • využívání jízdárny a kruhovky
 • pravidelný dohled nad vaším koněm

V ceně není zahrnutý výběh, který činí 415 Kč za měsíc. 

Pastevní ustájení

Koně ustájení na pastvinách se mohou kdykoli schovat do dřevěných přístřešků, které na zimu nastýláme slámou, v létě hoblinami. Dále mají zajištěn neustálý přístup k vodě a to také vyhřívanými hladinovými napáječkami.  Granulemi se krmí dvakrát denně. Na každé pastvině nesmí chybět minerální liz a sůl. K dispozici je koním bylinkové luční seno z Českého Středohoří. V letních měsících jsou koně vypouštěny na veliké pastviny, kde na ně čeká spousty chutné trávy :)

Cena za ustájení na pastvině činí 8.000 Kč za koně a měsíc včetně DPH. Tento typ ustájení nabízíme pouze klidným, vyrovnaným koním, zvyklým na fungování v pastvině!

V ceně je zahrnuto:

 • krmení vlastním musli - 2x denně
 • 2x denně dávka sena (8 až 10 kg/koně) 
 • minerální liz a sůl
 • využívání jízdárny a kruhovky
 • pravidelný dohled nad vaším koněm

          

V ceně ustájení není zahrnuto kování ani veterinární péče. Obojí si platí majitel koně sám, případně dle individuální domluvy. Veterinární péči pro nás zajišťuje MVDr. Kristýna Hodinová, jednotlivé úkony se řeší individuálně dle konkrétní potřeby. O kopyta našich koní se stará Radek Kubáč (aktuálně nepřibírá nové zákazníky). Standardně se kove každých 6 až 8 týdnů, koně odčervujeme každé čtyři měsíce.

Naším cílem je zajistit maximální spokojenost našich klientů a především jejich koní. Pro klienty je připravena vytápěná sedlovna, sociální zařízení, sprcha. Navíc může každý majitel koně na ranči kdykoli přespat.  


     

Majitelé si u nás mohou domluvit opohybování svých koní, výcvik nebo poradenství za zvýhodněné ceny. K dispozici mají zdarma kruhovku a také venkovní jízdárnu. Celý ranč je střežen psy a koníci jsou pod neustálým dozorem zkušeného ošetřovatele.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás, nebo nás navštivte na adrese uvedené v sekci kontakt. Na přání Vám rádi zašleme standardní smlouvu o zaopatření koně a závazný provozní řád areálu.

Jaký je smysl ustájení koní na Ranči?

Přemýšlela jsem, jaký je vlastně smysl našeho ranče.. roky k nám kromě našich koní, chodí i různí jiní koně (na ustájení, na trénink, na dovolenou).. a já v každém koni vidím něco jiného..

Většinou se k nám však dostávají koně, kteří pro sportovní ambice zažili většina životu jen box, halu, práci a mívají na sobě  tucet dek a spousty podkov a kromě výběhu znají jen kolotoče (ne, nemám nic proti dekování, podkovám, sportu, ani halám - jen popisuji klasického dnešního koně) - ano, takto vypadá KLASICKÝ DNEŠNÍ KŮŇ..


Tihle koně mají většinou velký psychický problém sami se sebou, protože se najednou dostanou do úplně jiného prostředí, mezi své koně .. do přírody a jsou jak v jiném světe 

Najednou tihle koníci zjišťují, že mít koňské parťáky je vlastně hrozně fajn věc, že jezdit se svým pánem na vyjížďky je vlastně také skvělý druh tréninku... že trávit čas tak, jak se mi líbí a v boxe být buď vevnitř, nebo v padoku je vlastně ohromná volnost... že se jim na venkovní jízdárně při tréninku dýchá lépe, než v kryté hale.. že jim stačí pár dalších zim u nás na venkově a vlastně není ani potřeba, aby nosili tolik teplých dek, protože si jejich těla zvyknou, otuží se.. vrátí se pomalu zpět ke své přirozenosti, volnosti...


Jasně, máme taky boxy, zimní a letní výběhy, některé koně kované, dokonce i dekované - a světe div se i v těhle PŘIROZENÝCH podmínkách se dá vychovat skvělý sportovní kůň, dokonce i všestranný. Ale především se v těhle podmínkách ukotví pouto mezi majitelem a koněm... 

A já to tak z dálky pozoruji a mám vlastně ohromnou radost. Radost nad tím, že ačkoliv jsme z každé strany pod obrovským tlakem moderní doby, snažíme se s tou dobou žít a přizpůsobit to tak, aby to nejvíc vyhovovalo naším koním. Neříkám, že by naše koně v divoké přírodě přežili , ale minimálně se jim snažíme dávat domov, který je pro ně zcela nejpřirozenější..Mít koně u nás na Ranči znamená, vracet ho zpět ke svým původním kořenům..

;