Ustájení koní

Spokojenost

Spokojenosti koní a jejich majitelů je u nás na prvním místě. Vše se snažíme odehrávat v duchu přirozeného chovu koní. Naši klienti si mohou vybrat mezi ustájením v boxu a ustájením na pastvině. Snažíme se, aby se koně u nás mohli sami rozhodnout, jak naloží se svým volným časem. Určitá možnost volby je zachována také v našich boxech, protože každý z nich má menší samostatný výběh. Jednotlivé výběhy jsou zpevněny a odvodněny. Kůň si opět může vybrat, jestli je pro něj lepší být venku, nebo raději zůstat uvnitř.

   

              

Ustájení v boxe nabízíme v areálu stájí, jehož součástí je 9 boxů (z něhož jeden funguje jako sanitární) o rozměrech 3 x 3,8 m. Každý box má vlastní zpevněný a odvodněný výběh o rozměru 3 x 3,6 m. Jde o dřevostavbu ve westernovém stylu, všechny boxy jsou dobře provzdušněné a vybavené vyhřívanými vytápěnými hladinovými napáječkami. Podlahu jsme pokryli protiskluzovými deskami z recyklovaného plastu vyrobenými speciálně pro chov koní. Před každým boxem je zastřešený prostor s uvazištěm určený pro čištění a manipulaci s koňmi v nepříznivém počasí.

Cena za ustájení v boxu s výběhem (3 x 3,6m) činí 6.000 Kč za koně a měsíc včetně DPH. 

V ceně je zahrnuto:

  • krmení granulemi značky Energy Relax dvakrát denně
  • přidávání doplňků stravy dle přání majitele
  • 2x denně dávka sena (8 až 10 kg)
  • minerální liz a sůl
  • 2x denně místování (jako podestýlku používáme hobliny)
  • využívání jízdárny a kruhovky
  • pravidelný dohled nad vaším koněm

Koně ustájení na pastvinách se mohou kdykoli schovat do dřevěných přístřešků. Dále mají zajištěn neustálý přístup k vodě a to také vyhřívanými hladinovými napáječkami.  Granulemi se krmí dvakrát denně. Na každé pastvině nesmí chybět minerální liz a sůl. V zimě a v nepříznivých obdobích přikrmujeme kvalitním lučním senem z Českého Středohoří. Výběhy i přístřešky jsou samozřejmě udržovány v čistotě. Jako podestýlku použiváme hobliny. Cena za ustájení na pastvině činí 5.000 Kč za koně a měsíc včetně DPH. Aktuálně tento tip ustájení nenabízíme.

          

V ceně ustájení není zahrnuto kování ani veterinární péče. Obojí si platí majitel koně sám, případně dle individuální domluvy. Veterinární péči pro nás zajišťuje MVDr. Kristýna Hodinová, jednotlivé úkony se řeší individuálně dle konkrétní potřeby. O kopyta našich koní se stará Radek Kubáč. Standardně se kove každých 6 až 8 týdnů, koně odčervujeme každé čtyři měsíce.

Naším cílem je zajistit maximální spokojenost našich klientů a především jejich koní. Pro klienty je připravena vytápěná sedlovna, sociální zařízení, sprcha. Navíc může každý majitel koně na ranči kdykoli přespat.  


     

Majitelé si u nás mohou domluvit opohybování svých koní, výcvik nebo poradenství za zvýhodněné ceny. K dispozici mají zdarma kruhovku a také venkovní jízdárnu. Celý ranč je střežen psy a koníci jsou pod neustálým dozorem zkušeného ošetřovatele.

Pokud Vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás, nebo nás navštivte na adrese uvedené v sekci kontakt. Na přání Vám rádi zašleme standardní smlouvu o zaopatření koně a závazný provozní řád areálu.

;