O ranči

U nás na Ranči pod Lovošem chováme již od roku 1999 kvalitní koně plemene American Paint Horse a American Quarter Horse vhodné jak pro závodní, tak i pro rekreační westernové ježdění. Hříbata z našeho chovu jsou po známém hřebci - Billy Skip Bars, který je v současné době na ranči ustájený.

Koně chováme na pastvinách přirozeným způsobem. Koně u nás mají vždy možnost volby! Takto odchovaní koně jsou všeobecně houževnatí, odolnější, zdravější a určitě taky spokojenější.

Samozřejmě nabízíme i klasické ustájení v prostorných a dobře provzdušněných boxech s vlastními výběhy. Pro naše klienty jsme připravili řadu doplňkových služeb za zvýhodněné ceny. Součástí naší nabídky je také výcvik jezdců i koní.

Pokud si chcete vyzkoušet své dovednosti i Vašeho koně v opravdovém terénu, tak přijeďte k nám. My si s koňmi jenom nehrajeme, ale opravdu na nich jezdíme! Zapomeňte na trail na jízdárně a pojeďte s námi do divočiny. V okolí ranče na Vás čekají skutečné překážky, které musíte překonat:

  • Začínáme bránou ranče, zvládnete ji otevřít a vyrazit?
  • Co takhle pořádné stoupání až na vrchol Lovoše (570 m.n.m.), nebo na nižší Kybičku (489 m.n.m.).
  • Cestou můžeme dát slalom mezi stromy, nebo přidat skok přes spadlý strom, nebo jinou přírodní překážku.
  • A potom budeme zase prudce klesat až do Opárenského údolí, kde nás čeká Milešovský potok, který je třeba přebrodit.
  • Nevynecháme ani několik mostů a lávek.
  • Aby toho nebylo málo, tak vyjdeme po kamenných Císařškých schodech.
  • Budeme střídat tempo. Chvíli pojedeme po louce, potom po lesní cestě a zkusíme i úzkou pěšinku nad strmámi svahy tzv. Brány Čech.

U nás poznáte, co je ve Vás a ve Vašem koni. Především získáte důvěru a sebevědomí!


 

Přímo na ranči máme zastoupení originálního australského oblečení z vysoce kvalitního materiálu Oilskin Dri-TecTM. Můžete u nás zakoupit kabáty, bundy, vesty, klobouky, čepice, trička a další australské výrobky.

Náš Tip: Přijeďte k nám na prázdniny se svým koníkem!

Ubytujeme Vás i Vašeho koně s veškerým servisem. Ukážeme Vám překrásné okolí ranče a naplánujeme vyjížďku na každý den přesně podle Vašich představ. Zaručujeme Vám spokojenost v dobré společnosti příznivců westernových koní.