Chov koní

Na našem ranči se zabýváme chovem westernových koní, konkrétně plemene American Paint Horse a American Quarter Horse, a to přirozeným způsobem. To znamená, že se pro ně snažíme vytvořit podobné podmínky, jaké měli divocí koně. Všechny naše kobyly s hříbaty jsou volně ustájeny na pastvinách. Mají neustálý přístup k vodě, minerálnímu lizu a k dispozici jednoduchý dřevěný přístřešek. Záleží pouze na nich, jak stráví celý den.

Hlavní předností tohoto způsobu chovu je jeho přirozenost. Koně u nás mají vždy možnost volby! Takto odchovaní koně jsou všeobecně houževnatí, odolnější, zdravější a určitě taky spokojenější. Na druhou stranu taky podstatně špinavější a mírně pokousaní, ale takoví už jsou koně, i když jejich majitelé mohou mít zcela odlišné představy o svých miláčcích.

Kobyly připouštěl plemenný hřebec Billy Skip Bars, známý šampión České republiky v reiningu. Skvělých výsledků dosáhl také v halteru a trailu.

V současné době se na svou první sezonu chystá hřebec Skip Cotton.

Chovnou základnu tvoří v současné době dvě kobyly plemene Paint (Poco Dell Susie)  a Quarter Horse (Carrera O Rima). U každé z nich najdete vedle rodokmenu a základních informací také fotogalerii odchovaných hříbat, jejich vývoj a odkazy na stávající majitele, kteří Vám rádi poskytnou reference na nás a náš chov.  

Twinkles Twist (QH)

  

 

Hříbata: Smiling Twister (26.4.2006), stávající majitelka: Kateřina Trkalová (katka@kola-dvorak.cz)
                    

Hříbata: Black Surprise (23.5.2007)
        

 

Hříbata: Carrera O Rima (28.5.2010) - zůstala na ranči

        

        

Oreobee (PH) - odešla ve věku 26ti let v říjnu 2020

  

 

Hříbata: Oreobee Skip Bar (19.4.2000)
     

Hříbata: Jiri Diablo Bar
     

Hříbata: Our First Barbee (18.4.2006)
                    

Hříbata: The Littles Redbee (18.5.2008)

     

Hříbata: Brigham (30.5.2009) - zůstal na ranči

  

Susies Magic Girl (PH) 15.07.1994 - 29.03.2015

  

 

Hříbata: Casper Magic Boy (1.8.2004)
        

Hříbata: Pepino San Bar (8.5.2006), stávající majitelka: Iva Zemanová (ivka.zem@seznam.cz , http://www.rancpodjasany.wbs.cz)
              

Hříbata: Poco Dell Susie (27.5.2007) - zůstala na ranči
                       

Hříbata: Chiquito Dell Susie (6.5.2010) - zůstal na ranči

        

 

Naši koně jsou využíváni především k rekreačním účelům, ale samozřejmě jsou vhodní také pro sportovní účely. Podívejte se na náš chov v přiložené fotogalerii hříbat u jednotlivých klisen, nebo se na nás zeptejte současných majitelů našich hříbat. Samozřejmě se můžete zastavit u nás na ranči, rádi Vás provedeme.

;